صفحه اصلی
پیام تبریک رئیس دانشگاه به مناسبت روز معلم
  • 10571 بازدید

دکتر سیدمحمـودرضا آقامیری، رئیـس دانشگاه شهید بهشتـی در پیامی فرارسیدن روز بزرگداشت مقام معلم را تبریک گفت.

 در این پیام آمده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

اقْرَأْ وَ رَبُّكَ الْأَكْرَمُ * الَّذِي عَلَّمَ بِالْقَلَمِ * عَلَّمَ الْإِنْسانَ ما لَمْ يَعْلَمْ

فرارسیدن روز بزرگداشت مقام «معلم» و هفته آموزش را به همه همکاران عزیز صمیمانه تبریک می‌گویم. سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری که روز معلم نام‌گذاری شده است فرصت مغتنمی است تا ضمن ارج نهادن به جایگاه معلم، بیش از پیش به مسائل متولیان اصلی امر خطیر تعلیم و تربیت پرداخته شود.

اعتماد و احترام جامعه به معلم و استاد، سرمایه‌ای بس ارزشمند و گرانبهاست که ریشه در اعتقادات و آموزه‌های دینی و باورهای فرهنگی این سرزمین کهن در اهمیت علم‌آموزی و کسب دانش و معرفت دارد. این جهان بینی، وظیفه معلمی را دشوارتر و پیچیده‌تر و در عین حال روح‌افزا و گواراتر می‌کند؛ چونانکه شاعری به طنازی گفته "من معلّم هستم / درد فهمیدن و فهماندن و مفهومِ شدن همگی مال منست/ من معلّم هستم/ هر شب از آینه ها می‌پرسم: به کدامین شیوه، وسعت یاد خدا را بکشانم به کلاس؟"

در دوران حساس کنونی که شاهد چالش‌ها و پیچیدگی‌های چندلایه هم در عرصه داخلی و هم در عرصه بین‌المللی هستیم، ضرورت و لزوم ایجاد و تعمیق آگاهی و بصیرت در نسل جوان دوصد چندان است که این امر با تعامل عالمانه و عاشقانه معلمان و استادان با جوانان پرسشگر و منتقد به احسن الوجوه حاصل خواهد شد.

امیدوارم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری سال «جهش تولید با مشارکت مردم»  نام گرفته است، با خردورزی، همدلی و همفکریِ جامعه دانشگاهی زمینه تحقق این شعار به بهترین شکل فراهم شود. بی‌تردید در این مسیر، بهره‌گیری استادان از شیوه‌های آموزش نوین و روش‌های کارآمد در تربیت دانشجویان خلاق، نوآور و مبتکر و حرکت در مرزهای دانش از یک‌سو و تعامل سازنده با جامعه و صنعت در حل مسائل و چالش‌ها به مدد دانش، تخصص، توان و ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از دیگر سو، اقتدار ایران اسلامی را در حوزه‌های گوناگون فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و دفاعی به همراه خواهد داشت.

اینجانب روز بزرگداشت مقام معلم را به همه معلمان و استادان به ویژه همکاران دلسوز و متعهد خود در دانشگاه بزرگ شهید بهشتی تبریک و تهنیت عرض می نمایم و از خداوند بزرگ سلامتی، تندرستی و تداوم توفیق همگان را مسئلت دارم.

                                                                                                                                      سیدمحمـودرضا آقامیری

                                                                                            رئیـس دانشگاه شهید بهشتـی

افزودن نظرات